• Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Letnia Szkoła Aikido 2019
  Letnia Szkoła Aikido 2019 Złotów, Polska
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo

Staż z mistrzem

 
W czwartek w hali sportowej MLKS Sparta Złotów miało miejsce wielkie wydarzenie. Aikidocy ze Złotowa, Chojnic, Lipki i innych okolicznych miejscowości mieli niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w treningu z wielkim mistrzem aikido, Hiroshi Isoyama sensei. Słowa o budowaniu silnego ciała, które ma służyć do stworzenia silnego umysłu, pozostawią w pamięci polskich aikidoków obraz człowieka, który mimo swych 70 lat nadal zaskakuje witalnością i wielką ekspresją ducha i ciała. Trening był wyczerpujący, a Marian Wiśniewski pełen podziwu dla umiejętności mistrza. - Pokazał nam, jak wygląda aikido u źródeł- powiedział - tak  odmienne od aikido pokazywanego przez sensei z krajów europejskich. Hiroshi Isoyama był przez 20 lat uchideshi (uczniem na stałe mieszkającym przy nauczycielu) O-sensei Morihei Ueshiba (twórcy aikido) w Iwama niedaleko Tokio. W latach 1970 - 1974 szkolił na Hokkaido amerykańskich żołnierzy z jednostek desantowych. To była jego druga wizyta w Polsce - pierwszy staż z udziałem sensei Hiroshi odbył się w czerwcu 2005 r. w Warszawie. Jest posiadaczem 8 dana, najwyższego stopnia wtajemniczenia.
 
Janusz Justyna
Aktualności Lokalne, nr 12 (397) 22 marca 2006 r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Harmonogram Szkoły Letniej Aikido 2019 +

   
 • Smutne wieści +

  Z przykrością informujemy, że odszedł nasz przyjaciel i nauczyciel Yoshifumi Watahiki shihan. Watahiki sensei był uczniem O’sensei i nauczycielem w
 • Przerwa świąteczna +

  Uprzejmie informujemy, że dzisiejsze zajęcia są ostatnimi w 2018 roku.  W przeprwie świątecznej treningi się nie odbędą a spotkamy się
 • Życzenia +

  Wszystkim członkom i sympatykom Złotowskiego Klubu Aikido z okazji zbliżających się świąt i nowego 2019 roku składam najlepsze życzenia, dużo
 • Zapisy do wszystkich grup wiekowych! +

  Złotowski Klub Aikido informuje że przyjmuje zapisy do wszystkich grup wiekowych. Zapraszamy osoby chętne w wieku od 5 do 105
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Welcome to ladbrokes bonus codes information.