Staż z mistrzem

W czwartek w hali sportowej MLKS Sparta Złotów miało miejsce wielkie wydarzenie. Aikidocy ze Złotowa, Chojnic, Lipki i innych okolicznych miejscowości mieli niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w treningu z wielkim mistrzem aikido, Hiroshi Isoyama sensei. Słowa o budowaniu silnego ciała, które ma służyć do stworzenia silnego umysłu, pozostawią w pamięci polskich aikidoków obraz człowieka, który mimo swych 70 lat nadal zaskakuje witalnością i wielką ekspresją ducha i ciała. Trening był wyczerpujący, a Marian Wiśniewski pełen podziwu dla umiejętności mistrza. - Pokazał nam, jak wygląda aikido u źródeł- powiedział - tak  odmienne od aikido pokazywanego przez sensei z krajów europejskich. Hiroshi Isoyama był przez 20 lat uchideshi (uczniem na stałe mieszkającym przy nauczycielu) O-sensei Morihei Ueshiba (twórcy aikido) w Iwama niedaleko Tokio. W latach 1970 - 1974 szkolił na Hokkaido amerykańskich żołnierzy z jednostek desantowych. To była jego druga wizyta w Polsce - pierwszy staż z udziałem sensei Hiroshi odbył się w czerwcu 2005 r. w Warszawie. Jest posiadaczem 8 dana, najwyższego stopnia wtajemniczenia.

Aktualności Lokalne, nr 12 (397) 22 marca 2006 r.

• Harmonogram Szkoły Letniej Aikido 2019 +

• Smutne wieści +

Z przykrością informujemy, że odszedł nasz przyjaciel i nauczyciel Yoshifumi Watahiki shihan. Watahiki sensei był uczniem O’sensei i nauczycielem w