• Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Letnia Szkoła Aikido 2019
  Letnia Szkoła Aikido 2019 Złotów, Polska
 • Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa
 • Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo

Staż pod okiem mistrza

Od niedzieli w hali złotowskiej Sparty trenują aikidocy.
 
 
To już piąta edycja Letniej Szkoły Aikido, organizowanej przez poznański Klub Aikido Shin Dojo i Sekcję Aikido Złotów. Zajęcia prowadzą: Pascal Norbelly (Francja, 6 dan), Marian Wiśniewski (Złotów, sekretarz Polskiej Federacji Aikido, 4 dan) oraz gościnnie: Jerzy Pomianowski (5 dan) i Jerzy Sapiela (Jelenia Góra, wiceprezes PFA, 4 dan). Warto zajrzeć do hali Sparty, bo treningi czy egzaminy aikidoków są bardzo widowiskowe. Szkoła potrwa do niedzieli 6 sierpnia, kiedy nastąpi jej zakończenie, oto skrócony rozkład zajęć: środa: 15.30 - 18.00; czwartek: 9.00 - 11.00, 15.30 - 19.00; piątek: 9.00-13.00, 16.00-19.00; sobota: 9.00-13.15 (egzaminy kyu), 16.00-18.30 (egzaminy dan); niedziela: 10.30-13.00 (zakończenie). Na boisku przy internacie ZSR w Złotowie odbywają się zajęcia z drewnianymi mieczami kijami i włóczniami - bokken, jo, jodo i naginata.
 
 
Sylwetki zaproszonych instruktorów:
Pascal Norbelly zaczął ćwiczyć aikido w 1975 roku u sensei Bernerda Palmier. Po otrzymaniu 1 dana kontynuował naukę u sensei Christiana Tissier. W 1994 roku przyznano mu 5 dan za zasługi w propagowaniu aikido. Pomagał sensei Christian Tissier przy pisaniu książek i publikacji o aikido. Podczas swojego pobytu w Japonii w 1989 r. był uczniem mistrza Yamaguchi. Regularnie prowadzi staże w całej Francji i za granicą. Prowadzi także specjalne zajęcia z Paryżu dla zaawansowanych aikidoków oraz dla tych, którzy w przyszłości chcą zasiadać w komisjach egzaminacyjnych na stopnie dan. Obecnie legitymuje się 6 stopniem dan.
Jerzy Pomianowski należy do najbardziej uznanych w Polsce aikidoków. 8 stycznia 2006 decyzją Doshu Moriteru Ueshiby otrzymał podczas dorocznej ceremonii Kagami Biraki stopień 5 dan. Poza aikido jest znawcą tradycyjnych japońskich szkół i stylów walki koryu bujutsu. Naucza sztuk walki w warszawskim dojo (Budojo). Od maja 2004 jest wiceprezesem Polskiego Związku Sumo, a od grudnia 2004 pełni funkcję Prezydenta Polskiej Federacji Aikido. To także uznany polski dyplomata, były derektor generalny Ministerstwa Spraw Zagranicznych, były ambasador Polski w Japonii.
 
Janusz Justyna
Aktualności Lokalne, nr 31 (416) 2 sierpnia 2006r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Smutne wieści +

  Z przykrością informujemy, że odszedł nasz przyjaciel i nauczyciel Yoshifumi Watahiki shihan. Watahiki sensei był uczniem O’sensei i nauczycielem w
 • Przerwa świąteczna +

  Uprzejmie informujemy, że dzisiejsze zajęcia są ostatnimi w 2018 roku.  W przeprwie świątecznej treningi się nie odbędą a spotkamy się
 • Życzenia +

  Wszystkim członkom i sympatykom Złotowskiego Klubu Aikido z okazji zbliżających się świąt i nowego 2019 roku składam najlepsze życzenia, dużo
 • Zapisy do wszystkich grup wiekowych! +

  Złotowski Klub Aikido informuje że przyjmuje zapisy do wszystkich grup wiekowych. Zapraszamy osoby chętne w wieku od 5 do 105
 • Powrót na matę +

  Drodzy członkowie złotowskiego klubu, Wakacje minęły jak zwykle za szybko,czas wrócić na matę! Rozpoczynamy 4 września ( wtorek ) o 18:45. O
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Welcome to ladbrokes bonus codes information.