• Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa
 • Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Letnia Szkoła Aikido 2019
  Letnia Szkoła Aikido 2019 Złotów, Polska
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo

Kolega Stevena Seagala

 
Po raz czwarty złotowską sekcję aikido odwiedził sensei Hiroshi Isoyama, posiadacz 8 dana. - To dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja - mówi Marian Wiśniewski, szef złotowskiej sekcji - fakt ściągnięcia tak znanej osoby do tak małego ośrodka jak nasze miasto. To wręcz niebywały wyczyn! Sensei towarzyszył Ebihara Hirokazu (3 dan) i prowadził trening z najmłodszymi adeptami aikido ze Złotowa i Lipki. Dzieci były zachwycone, pierwszy raz w życiu widziały na żywo Japończyka! -Ebihara poprowadził trening po prostu rewelacyjnie - mówi M. Wiśniewski - umiejętnie dobierając każdy rodzaj ćwiczeń, stosownie do wieku uczestników treningu.
 
 
Skośnookiego trenera wspierali Bartosz Standio i Janusz Grabowski. Drugi trening z dorosłymi poprowadził sam Isoyama. - Do hali Sparty przybyło o wiele więcej aikidoków niż przewidywaliśmy - mówi sensei Wiśniewski - i powstał swego rodzaju chaos. To z kolei spowodowało, że Isoyama oburzył się na niezbyt ścisłe przestrzeganie ceremoniału treningu. W Suchym Lesie koło Poznania - powiedział - uznałbym to za normalne, ale nie w Złotowie! Marian Wiśniewski oburzenie mistrza przyjął jako duże wyróżnienie, bo Isoyama potraktował trening w Złotowie jak zajęcia we własnym dojo, czyli szkole aikido. Podczas spotkania po treningu Ebihara Hirokazu zapytany o ilość "białych" uczniów Isoyamy odparł, że jest ich tylko trzech na świecie: słynny amerykański aktor Steven Seagal, jakiś Europejczyk i... Marian Wiśniewski ze Złotowa.
 
 
Kolejnym etapem wizyty japońskich gości był staż w podpoznańskim Suchym Lesie z udziałem 400 aikidoków! Złotowska sekcja aikido dziękuje za pomoc w przyjęciu gości szefom Nadleśnictw Złotów i Lipka, Ryszardowi Standio i Januszowi Grabowskiemu i Bartkowi Standio oraz władzom miasta Złotowa.
 
Janusz Justyna 
zdjęcia: Bartosz Standio
Aktualności Lokalne, nr 12 (499) 19 marca 2008 r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Zapisy do wszystkich grup wiekowych! +

  Złotowski Klub Aikido informuje że przyjmuje zapisy do wszystkich grup wiekowych. Zapraszamy osoby chętne w wieku od 5 do 105
 • Powrót na matę +

  Drodzy członkowie złotowskiego klubu, Wakacje minęły jak zwykle za szybko,czas wrócić na matę! Rozpoczynamy 4 września ( wtorek ) o 18:45. O
 • Przerwa wakacyjna +

  W pierwszej kolejności chcielibyśmy złożyć serdeczne gratulacje dla Krzysztofa Jiersa, który zdał egzamin na 3 DAN oraz Joasi Szczęśniak za
 • Warsztaty Aikido i Bukiwaza - zmiana adresu +

  Informujemy, że najbliższe warsztaty (22-23.06) odbędą się w Zespole Szkół Ekonomicznych, Plac Wolności1/2, wejście od ulicy Słowackiego. Zapraszamy!
 • Staż z Wilko Vriesman Shihan, 6 DAN +

  Serdecznie zapraszamy na seminarium z Wilko Vriesman Shihan 6 DAN, Sekretarzem Generalnym IAF. Sensei Wilko jest wieloletnim przyjacielem Hiroshi Isoyama Shihan,
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Welcome to ladbrokes bonus codes information.