• Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo

Staż pod okiem mistrza

Od niedzieli w hali złotowskiej Sparty trenują aikidocy.
 
 
To już piąta edycja Letniej Szkoły Aikido, organizowanej przez poznański Klub Aikido Shin Dojo i Sekcję Aikido Złotów. Zajęcia prowadzą: Pascal Norbelly (Francja, 6 dan), Marian Wiśniewski (Złotów, sekretarz Polskiej Federacji Aikido, 4 dan) oraz gościnnie: Jerzy Pomianowski (5 dan) i Jerzy Sapiela (Jelenia Góra, wiceprezes PFA, 4 dan). Warto zajrzeć do hali Sparty, bo treningi czy egzaminy aikidoków są bardzo widowiskowe. Szkoła potrwa do niedzieli 6 sierpnia, kiedy nastąpi jej zakończenie, oto skrócony rozkład zajęć: środa: 15.30 - 18.00; czwartek: 9.00 - 11.00, 15.30 - 19.00; piątek: 9.00-13.00, 16.00-19.00; sobota: 9.00-13.15 (egzaminy kyu), 16.00-18.30 (egzaminy dan); niedziela: 10.30-13.00 (zakończenie). Na boisku przy internacie ZSR w Złotowie odbywają się zajęcia z drewnianymi mieczami kijami i włóczniami - bokken, jo, jodo i naginata.
 
 
Sylwetki zaproszonych instruktorów:
Pascal Norbelly zaczął ćwiczyć aikido w 1975 roku u sensei Bernerda Palmier. Po otrzymaniu 1 dana kontynuował naukę u sensei Christiana Tissier. W 1994 roku przyznano mu 5 dan za zasługi w propagowaniu aikido. Pomagał sensei Christian Tissier przy pisaniu książek i publikacji o aikido. Podczas swojego pobytu w Japonii w 1989 r. był uczniem mistrza Yamaguchi. Regularnie prowadzi staże w całej Francji i za granicą. Prowadzi także specjalne zajęcia z Paryżu dla zaawansowanych aikidoków oraz dla tych, którzy w przyszłości chcą zasiadać w komisjach egzaminacyjnych na stopnie dan. Obecnie legitymuje się 6 stopniem dan.
Jerzy Pomianowski należy do najbardziej uznanych w Polsce aikidoków. 8 stycznia 2006 decyzją Doshu Moriteru Ueshiby otrzymał podczas dorocznej ceremonii Kagami Biraki stopień 5 dan. Poza aikido jest znawcą tradycyjnych japońskich szkół i stylów walki koryu bujutsu. Naucza sztuk walki w warszawskim dojo (Budojo). Od maja 2004 jest wiceprezesem Polskiego Związku Sumo, a od grudnia 2004 pełni funkcję Prezydenta Polskiej Federacji Aikido. To także uznany polski dyplomata, były derektor generalny Ministerstwa Spraw Zagranicznych, były ambasador Polski w Japonii.
 
Janusz Justyna
Aktualności Lokalne, nr 31 (416) 2 sierpnia 2006r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Pożegnanie +

  Dzisiaj doszła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł nasz największy przyjaciel Shihan Jerzy Sapiela.Wspólnie z Jerzym od ponad 40 lat szliśmy
 • Tytuły Shihan +

  26go lutego 2021 dwaj nasi przyjaciele, Jerzy Sapiela i Jerzy Pomianowski, otrzymali tytuł SHIHAN. Tytuł nadawany jest przez Hombu Dojo
 • Aktualna rozpiska zajęć +

  GRUPY Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Złotów SP nr 3 dzieci 5-7 lat 1600-1700 ------- 1600-1700 ------- Złotów SP nr 3 dzieci 8-10
 • Rozpoczęcie nowego sezonu +

  Mamy przyjemność poinformować Was, że z dniem 1 września rozpoczynamy zajęcia aikido w normalnej formule, czyli na macie. Wracamy do
 • Wracamy na matę +

  Niestety mamy dla Was złą informację… koniec leniuchowania przed telewizorem bo 2go czerwca nareszcie ruszamy z treningami! Na początek będziemy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Welcome to ladbrokes bonus codes information.