• Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo

Druga wizyta mistrza

 
W ubiegłą środę w Złotowie gościł wielki mistrz aikdo, sensei Hiroshi Isoyama z Japonii. Isoyama shihan to postać niezwykle charyzmatyczna. Przez 20 lat był uchideshi (uczniem na stałe mieszkającym przy nauczycielu) O-sensei Morihei Ueshiba (twórcy aikido) w Iwama niedaleko Tokio. W latach 1970 - 1974 szkolił na Hokkaido amerykańskich żołnierzy z jednostek desantowych. Steven Seagal mówi o nim - to mój nauczyciel. Obecnie Isoyama sensei po śmierci Saito Morihiro objął obowiązki nauczyciela w Iwama Dojo Aikikai Hombu. Isoyama sensei jest też Przewodniczącym All Japan Aikido Federation.
 
 
Sensei Isoyama przyjechał do Złotowa już po raz drugi, na zaproszenie szefa złotowskiej sekcji aikido, Mariana Wiśniewskiego. To wielki zaszczyt, bo mistrz bardzo rzadko opuszcza Japonię! W Złotowie w hali Sparty, zorganizowano dwa treningi. W grupie dziecięcej zajęcia prowadził asystent sensei Isoyamy, Sakurada. Ich uwieńczeniem były egzaminy dla najmłodszych adeptów sztuki obrony. W grupie dorosłej zajęcia prowadził sam Isoyama. W zajęciach udział wzięło łącznie ponad 200 osób!
Dostojnego gościa przyjął uroczystym obiadem burmistrz Złotowa, Stanisław Wełniak, gościny udzielili nadleśniczowie: Ryszard Standio (Złotów) i Janusz Grabowski (Lipka). Ze Złotowa sensei Isoyama pojechał na weekend do Poznania, gdzie zaplanowano w hali w Suchym Lesie staż oraz wręczenie Marianowi Wiśniewskiemu certyfikatu poświadczającego fakt otrzymania awansu na piąty dan! W tej chwili w Polsce jest to najwyższy stopień wtajemniczenia i posiadają go jedynie trzy osoby. Relację z sucholeskich wydarzeń zamieścimy za tydzień.
 
Janusz Justyna
Aktualności Lokalne, nr 11 (447), 14 marca 2007r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Tytuły Shidoin i Fukushidoin +

  Mamy przyjemność poinformować, że naszym instruktorom za osiągnięcia napolu aikido, na wniosek Rady Technicznej, Prezydent Polskiej FederacjiAikido przyznał zaszczytne tytuły
 • Warsztaty Aikido i Bukiwaza +

  Kolejne Warsztaty Aikido i Bukiwaza za nami, frekwencja dopisała. W seminarium udział wzięli przedstawiciele klubów z Warszawy, Łodzi, Słupska, Poznania,
 • Inauguracja nowego sezonu! +

  Członkowie Złotowskiego Klubu AikidoWakacje mijają szybko i czas pomyśleć o powrocie na matę. Z wielkąprzyjemnością informuję, że 2 września (czwartek)
 • Wznowienie treningów +

  Członkowie Złotowskiego Klubu AikidoSytuacja powoli się stabilizuje, szczepienia idą pełną parą tak więc imy musimy wznowić naszą aktywność.Treningi w klubie
 • Pożegnanie +

  Dzisiaj doszła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł nasz największy przyjaciel Shihan Jerzy Sapiela.Wspólnie z Jerzym od ponad 40 lat szliśmy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13

Welcome to ladbrokes bonus codes information.