• Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo

Certyfikat doręczony

 
Marian Wiśniewski nie pojechał do Japonii, to Japonia przyjechała do niego! Tak można określić przebieg wydarzeń, jakie miały ostatnio miejsce wokół złotowskiej sekcji aikido. Przypomnijmy, że w dniu 14 stycznia 2007 r., podczas dorocznej ceremonii Kagamibiraki w Hombu Dojo w Tokio została ogłoszona decyzja Doshu Ueshiba Moriteru, o nadaniu Marianowi Wiśniewskiego stopnia 5 Dan. M. Wiśniewski szef złotowskiej sekcji, a zarazem sekretarz Polskiej Federacji Aikido nie mógł w tym czasie wybrać się do Kraju Kwitnącej Wiśni, dlatego sensei Hiroshi Isoyama przywiózł certyfikat do Polski. Ceremonia wręczenia miała miejsce podczas międzynarodowego stażu, jaki zorganizowano w Suchym Lesie k. Poznania. To ogromne wydarzenie w dziejach polskiego aikido, także dla twórców tej sztuki walki, Japończyków.
 
 
O nadaniu M. Wiśniewskiemu kolejnego stopnia wtajemniczenia zadecydował pięcioosobowy zespół znawców aikido, zbierający się w inicjatywy własnej lub shihana. Składają wniosek do doshu Ueshiby, który potwierdza fakt jego nadania.
W przypadku sensei Wiśniewskiego starania o 5 dan trwały pięć lat. - Szczytem moich możliwości będzie szósty dan - mówi pan Marian - co w Europie było wydarzeniem wielkiej wagi.
 
 
Wracając do wizyty Hiroshi Isoyamy shihana, coraz bardziej podoba mu się Złotów. Do tego stopnia, że przyjedzie na przyszłoroczne obchody jubileuszu 30-lecia istnienia złotowskiej sekcji aikido. - Sensei Isojama był zaskoczony zainteresowaniem losem sekcji ze strony władz miasta Złotowa - dodaje sensei Wiśniewski - to rzadkość, nawet w ojczyźnie aikido. Podoba mu się także wysoki poziom członków złotowskiej sekcji. - Swego czasu w rozmowie z Isoyamą - wyznaje sensei ze Złotowa - zapytał mnie jaka jest kolejność moich życiowych priorytetów. Odpowiedziałem, że przede wszystkim rodzina, potem praca, dopiero na trzecim miejscu aikido. Okazało się, że Isoyama ma identyczną gradację życiowych priorytetów. I tym sposobem myślę, że nawiązaliśmy swoisty kotakt...
Staż w Suchym Lesi zorganizowała złotowska sekcja aikido oraz klub Shin Dojo z Poznania.
 
Janusz Justyna
Aktualności Lokalne, nr 12 (448), 21 marca 2007r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Pożegnanie +

  Dzisiaj doszła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł nasz największy przyjaciel Shihan Jerzy Sapiela.Wspólnie z Jerzym od ponad 40 lat szliśmy
 • Tytuły Shihan +

  26go lutego 2021 dwaj nasi przyjaciele, Jerzy Sapiela i Jerzy Pomianowski, otrzymali tytuł SHIHAN. Tytuł nadawany jest przez Hombu Dojo
 • Aktualna rozpiska zajęć +

  GRUPY Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Złotów SP nr 3 dzieci 5-7 lat 1600-1700 ------- 1600-1700 ------- Złotów SP nr 3 dzieci 8-10
 • Rozpoczęcie nowego sezonu +

  Mamy przyjemność poinformować Was, że z dniem 1 września rozpoczynamy zajęcia aikido w normalnej formule, czyli na macie. Wracamy do
 • Wracamy na matę +

  Niestety mamy dla Was złą informację… koniec leniuchowania przed telewizorem bo 2go czerwca nareszcie ruszamy z treningami! Na początek będziemy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Welcome to ladbrokes bonus codes information.