• Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo

Kolega Stevena Seagala

 
Po raz czwarty złotowską sekcję aikido odwiedził sensei Hiroshi Isoyama, posiadacz 8 dana. - To dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja - mówi Marian Wiśniewski, szef złotowskiej sekcji - fakt ściągnięcia tak znanej osoby do tak małego ośrodka jak nasze miasto. To wręcz niebywały wyczyn! Sensei towarzyszył Ebihara Hirokazu (3 dan) i prowadził trening z najmłodszymi adeptami aikido ze Złotowa i Lipki. Dzieci były zachwycone, pierwszy raz w życiu widziały na żywo Japończyka! -Ebihara poprowadził trening po prostu rewelacyjnie - mówi M. Wiśniewski - umiejętnie dobierając każdy rodzaj ćwiczeń, stosownie do wieku uczestników treningu.
 
 
Skośnookiego trenera wspierali Bartosz Standio i Janusz Grabowski. Drugi trening z dorosłymi poprowadził sam Isoyama. - Do hali Sparty przybyło o wiele więcej aikidoków niż przewidywaliśmy - mówi sensei Wiśniewski - i powstał swego rodzaju chaos. To z kolei spowodowało, że Isoyama oburzył się na niezbyt ścisłe przestrzeganie ceremoniału treningu. W Suchym Lesie koło Poznania - powiedział - uznałbym to za normalne, ale nie w Złotowie! Marian Wiśniewski oburzenie mistrza przyjął jako duże wyróżnienie, bo Isoyama potraktował trening w Złotowie jak zajęcia we własnym dojo, czyli szkole aikido. Podczas spotkania po treningu Ebihara Hirokazu zapytany o ilość "białych" uczniów Isoyamy odparł, że jest ich tylko trzech na świecie: słynny amerykański aktor Steven Seagal, jakiś Europejczyk i... Marian Wiśniewski ze Złotowa.
 
 
Kolejnym etapem wizyty japońskich gości był staż w podpoznańskim Suchym Lesie z udziałem 400 aikidoków! Złotowska sekcja aikido dziękuje za pomoc w przyjęciu gości szefom Nadleśnictw Złotów i Lipka, Ryszardowi Standio i Januszowi Grabowskiemu i Bartkowi Standio oraz władzom miasta Złotowa.
 
Janusz Justyna 
zdjęcia: Bartosz Standio
Aktualności Lokalne, nr 12 (499) 19 marca 2008 r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Pożegnanie +

  Dzisiaj doszła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł nasz największy przyjaciel Shihan Jerzy Sapiela.Wspólnie z Jerzym od ponad 40 lat szliśmy
 • Tytuły Shihan +

  26go lutego 2021 dwaj nasi przyjaciele, Jerzy Sapiela i Jerzy Pomianowski, otrzymali tytuł SHIHAN. Tytuł nadawany jest przez Hombu Dojo
 • Aktualna rozpiska zajęć +

  GRUPY Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Złotów SP nr 3 dzieci 5-7 lat 1600-1700 ------- 1600-1700 ------- Złotów SP nr 3 dzieci 8-10
 • Rozpoczęcie nowego sezonu +

  Mamy przyjemność poinformować Was, że z dniem 1 września rozpoczynamy zajęcia aikido w normalnej formule, czyli na macie. Wracamy do
 • Wracamy na matę +

  Niestety mamy dla Was złą informację… koniec leniuchowania przed telewizorem bo 2go czerwca nareszcie ruszamy z treningami! Na początek będziemy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Welcome to ladbrokes bonus codes information.