• Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Letnia Szkoła Aikido 2019
  Letnia Szkoła Aikido 2019 Złotów, Polska
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo

Druga wizyta mistrza

 
W ubiegłą środę w Złotowie gościł wielki mistrz aikdo, sensei Hiroshi Isoyama z Japonii. Isoyama shihan to postać niezwykle charyzmatyczna. Przez 20 lat był uchideshi (uczniem na stałe mieszkającym przy nauczycielu) O-sensei Morihei Ueshiba (twórcy aikido) w Iwama niedaleko Tokio. W latach 1970 - 1974 szkolił na Hokkaido amerykańskich żołnierzy z jednostek desantowych. Steven Seagal mówi o nim - to mój nauczyciel. Obecnie Isoyama sensei po śmierci Saito Morihiro objął obowiązki nauczyciela w Iwama Dojo Aikikai Hombu. Isoyama sensei jest też Przewodniczącym All Japan Aikido Federation.
 
 
Sensei Isoyama przyjechał do Złotowa już po raz drugi, na zaproszenie szefa złotowskiej sekcji aikido, Mariana Wiśniewskiego. To wielki zaszczyt, bo mistrz bardzo rzadko opuszcza Japonię! W Złotowie w hali Sparty, zorganizowano dwa treningi. W grupie dziecięcej zajęcia prowadził asystent sensei Isoyamy, Sakurada. Ich uwieńczeniem były egzaminy dla najmłodszych adeptów sztuki obrony. W grupie dorosłej zajęcia prowadził sam Isoyama. W zajęciach udział wzięło łącznie ponad 200 osób!
Dostojnego gościa przyjął uroczystym obiadem burmistrz Złotowa, Stanisław Wełniak, gościny udzielili nadleśniczowie: Ryszard Standio (Złotów) i Janusz Grabowski (Lipka). Ze Złotowa sensei Isoyama pojechał na weekend do Poznania, gdzie zaplanowano w hali w Suchym Lesie staż oraz wręczenie Marianowi Wiśniewskiemu certyfikatu poświadczającego fakt otrzymania awansu na piąty dan! W tej chwili w Polsce jest to najwyższy stopień wtajemniczenia i posiadają go jedynie trzy osoby. Relację z sucholeskich wydarzeń zamieścimy za tydzień.
 
Janusz Justyna
Aktualności Lokalne, nr 11 (447), 14 marca 2007r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Smutne wieści +

  Z przykrością informujemy, że odszedł nasz przyjaciel i nauczyciel Yoshifumi Watahiki shihan. Watahiki sensei był uczniem O’sensei i nauczycielem w
 • Przerwa świąteczna +

  Uprzejmie informujemy, że dzisiejsze zajęcia są ostatnimi w 2018 roku.  W przeprwie świątecznej treningi się nie odbędą a spotkamy się
 • Życzenia +

  Wszystkim członkom i sympatykom Złotowskiego Klubu Aikido z okazji zbliżających się świąt i nowego 2019 roku składam najlepsze życzenia, dużo
 • Zapisy do wszystkich grup wiekowych! +

  Złotowski Klub Aikido informuje że przyjmuje zapisy do wszystkich grup wiekowych. Zapraszamy osoby chętne w wieku od 5 do 105
 • Powrót na matę +

  Drodzy członkowie złotowskiego klubu, Wakacje minęły jak zwykle za szybko,czas wrócić na matę! Rozpoczynamy 4 września ( wtorek ) o 18:45. O
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Welcome to ladbrokes bonus codes information.