• Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japoni
  Instruktorzy z Japoni Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Instruktorzy z Japonii
  Instruktorzy z Japonii Nasz klub współpracuje z instruktorami z Iwama Dojo
 • Dzieci i młodzież
  Dzieci i młodzież
 • Letnia Szkoła Aikido 2019
  Letnia Szkoła Aikido 2019 Złotów, Polska
 • Staże i warsztaty
  Staże i warsztaty Zapraszamy na tatami do Złotowa

Certyfikat doręczony

 
Marian Wiśniewski nie pojechał do Japonii, to Japonia przyjechała do niego! Tak można określić przebieg wydarzeń, jakie miały ostatnio miejsce wokół złotowskiej sekcji aikido. Przypomnijmy, że w dniu 14 stycznia 2007 r., podczas dorocznej ceremonii Kagamibiraki w Hombu Dojo w Tokio została ogłoszona decyzja Doshu Ueshiba Moriteru, o nadaniu Marianowi Wiśniewskiego stopnia 5 Dan. M. Wiśniewski szef złotowskiej sekcji, a zarazem sekretarz Polskiej Federacji Aikido nie mógł w tym czasie wybrać się do Kraju Kwitnącej Wiśni, dlatego sensei Hiroshi Isoyama przywiózł certyfikat do Polski. Ceremonia wręczenia miała miejsce podczas międzynarodowego stażu, jaki zorganizowano w Suchym Lesie k. Poznania. To ogromne wydarzenie w dziejach polskiego aikido, także dla twórców tej sztuki walki, Japończyków.
 
 
O nadaniu M. Wiśniewskiemu kolejnego stopnia wtajemniczenia zadecydował pięcioosobowy zespół znawców aikido, zbierający się w inicjatywy własnej lub shihana. Składają wniosek do doshu Ueshiby, który potwierdza fakt jego nadania.
W przypadku sensei Wiśniewskiego starania o 5 dan trwały pięć lat. - Szczytem moich możliwości będzie szósty dan - mówi pan Marian - co w Europie było wydarzeniem wielkiej wagi.
 
 
Wracając do wizyty Hiroshi Isoyamy shihana, coraz bardziej podoba mu się Złotów. Do tego stopnia, że przyjedzie na przyszłoroczne obchody jubileuszu 30-lecia istnienia złotowskiej sekcji aikido. - Sensei Isojama był zaskoczony zainteresowaniem losem sekcji ze strony władz miasta Złotowa - dodaje sensei Wiśniewski - to rzadkość, nawet w ojczyźnie aikido. Podoba mu się także wysoki poziom członków złotowskiej sekcji. - Swego czasu w rozmowie z Isoyamą - wyznaje sensei ze Złotowa - zapytał mnie jaka jest kolejność moich życiowych priorytetów. Odpowiedziałem, że przede wszystkim rodzina, potem praca, dopiero na trzecim miejscu aikido. Okazało się, że Isoyama ma identyczną gradację życiowych priorytetów. I tym sposobem myślę, że nawiązaliśmy swoisty kotakt...
Staż w Suchym Lesi zorganizowała złotowska sekcja aikido oraz klub Shin Dojo z Poznania.
 
Janusz Justyna
Aktualności Lokalne, nr 12 (448), 21 marca 2007r.

Staże - Seminars

Aktualności

 • Smutne wieści +

  Z przykrością informujemy, że odszedł nasz przyjaciel i nauczyciel Yoshifumi Watahiki shihan. Watahiki sensei był uczniem O’sensei i nauczycielem w
 • Przerwa świąteczna +

  Uprzejmie informujemy, że dzisiejsze zajęcia są ostatnimi w 2018 roku.  W przeprwie świątecznej treningi się nie odbędą a spotkamy się
 • Życzenia +

  Wszystkim członkom i sympatykom Złotowskiego Klubu Aikido z okazji zbliżających się świąt i nowego 2019 roku składam najlepsze życzenia, dużo
 • Zapisy do wszystkich grup wiekowych! +

  Złotowski Klub Aikido informuje że przyjmuje zapisy do wszystkich grup wiekowych. Zapraszamy osoby chętne w wieku od 5 do 105
 • Powrót na matę +

  Drodzy członkowie złotowskiego klubu, Wakacje minęły jak zwykle za szybko,czas wrócić na matę! Rozpoczynamy 4 września ( wtorek ) o 18:45. O
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Welcome to ladbrokes bonus codes information.